پویش دختران مهدایی – اکرام علوی

یا عالی به حق علی
بر آن شدیم در ایام عید قربان تا روز مباهله پویشی را به نام اکرام علوی … دختران مهدایی در سطح مجتمع (دبستان، متوسطه اول و دوم) برگزار کنیم.
نحوه اجرای پویش به این صورت بود که دانش آموزان برحسب سلیقه خود، بسته عیدانه ای را شامل چند ماده خوراکی، چند قلم کالای بهداشتی و چند قلم هدایای فرهنگی آماده نموده و همراه با نامه ای خطاب به دوست هم سن و سال خود در جنوب کشور، بندر بوشهر، شهر کنگان، به آدرس پستی ای که در اختیارشان گذاشته می شود، ارسال کردند.
هدف از این طرح، مشارکت فعال و خلاقانه دانش آموزان در طرح بزرگ اکرام علوی بود که این ایام در سرتاسر کشور در حال اجرا بود. همچنین خانواده های گیرنده بسته ها در جنوب کشور، از قبل شناسایی شده بودند.
با همراهی بسیار خوب خانواده های مهدایی، مبلغ ۵ میلیون تومان و تعدادی بسته های عیدانه به دست رابط ما در منطقه جنوب رسید که این مبالغ صرف تهیه بسته های عیدانه در همان منطقه شد.
این بسته ها شامل برنج، ماکارونی، مرغ، قند، روغن، رب گوجه، آجیل، شکلات، ست گیره و دستنبد دخترانه، کتاب و ماسک بود و در فاصله عید غدیر تا مباهله بین خانواده های شناسایی شده توزیع گردید.
جمعا ۲۰ خانواده در این طرح اکرام شدند. بسته های عیدانه ای که توسط دانش آموزان ارسال شده بود هم به دست خانواده هایی رسید که دختران نوجوان داشتند. این عزیزان بعد از دریافت بسته عیدانه، نامه داخل بسته را پاسخ داده و از طریق رابطین برای ما ارسال نمودند.
همچنین مدیریت مجتمع آموزشی و فرهنگی مهدا با مبلغ دو میلیون تومان برای اطعام روز عید غدیر در منطقه جنوب شیراز و بندر بوشهر طعام سراسری این منطقه مشارکت نمودند.
از جمله بازخوردهای خوب این طرح، تقویت روحیه تلاش و سرعت در انجام امور خیر (پیام سوره مبارکه ناس) در بین دانش آموزان مهدایی بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس

اسکرول به بالا