متوسطه 2

به شما دختر نوجوان عزیزم سلام کرده و می‌خواهم شمارا با «دبیرستان مهدا» آشنا کنم.

شاید به نظر برسد برای پیشرفت علمی یک دانش‌آموز دبیرستانی هیچ‌چیز مهم‌تر از پیدا کردن دبیرستان خوب و قوی نباشد. اما این‌طور نیست، گام اول قوی شدن خود دانش‌آموز است.

بله، امروز این شمایید که باید کمبودهای خود را جبران کرده و ضعف‌هایتان را برطرف نمایید البته این به آن معنا نیست که تبدیل به یک دستگاه درس خواندن شو ید، نه!

به‌هرحال شما یک نوجوانید و باارزش‌ترین لحظات عمر خود را می‌گذرانید پس:

 1. به احساسات خود اهمیت دهید.
 2. به شخصیت خود احترام بگذارید.
 3. برنامه‌ریزی خوبی برای تفریح خود داشته باشید.

و بدانید، وقتی در حال لذت بردن هستید یک لذت مثبت درواقع در حال رشد کردن هستید. و حالا این فرد مهم محترم که به آرامش رسیده می‌تواند برای پیشرفت علمی نیز برنامه‌ریزی کند و با اعتمادبه‌نفس وارد عرصهٔ مطالعه درس گردد و گام دوم را بردارد.

گام دوم: انتخاب یک مدرسهٔ مناسب

درست مثل یک ساختمان که پایه‌هایی دارد، بنای آموزش و تربیت در یک مدرسه هم بر اساسی استوار است. پایه‌های تعلیم و تربیت در دبیرستان مهدا این‌ها هستند:

 1. کرامت انسانی: در مهدا دست‌اندرکاران، دبیران و دانش آموزان به یکدیگر احترام می‌گذارند و احترام می‌بینند روابط سالم انسانی در مهدا محیط مناسبی را برای کار عملی آماده می‌کند.
 2. بهترین‌ها برای بچه‌ها: باید بهترین معلم و فضای و ابزار آموزشی ممکن برای دانش‌آموزانی که در این سال‌های سرنوشت-ساز نیاز به کمک دارند تهیه شود.
 3. محلی امن برای درک احساسات مذهبی افراد
  درست است که «درس خواندن» همهٔ مشغلهٔ ما نیست اما یکی از مهم‌ترین آن‌هاست. پس بیایید محیطی را برای خود تدارک ببینیم که کمترین میزان اتلاف انرژی را برای ما داشته باشد. برای هر دخترخانم مذهبی، دوستان هم‌عقیده و همراه می‌توانند تأمین‌کنندهٔ این محیط باشند.
 4. فرصتی برای شناخت نیازهای جامعه و آشنایی بااینکه چگونه می‌توانیم یک شهروند مطلوب باشیم ازآنجاکه سرزمین ما به نیروی متخصص متعهد نیازمند است، مهدا معتقد است که می‌تواند اولین قدم‌ها را درزمینهٔ ایجاد انگیزه در نسل جوان بردارد.
  ما دانش‌آموز خود را از بهترین مدیران، متخصصان و نمایندگان درراه خدمت به کشور عزیزمان ایران می‌دانیم.
اسکرول به بالا