درباره مهدا

مأموریت

رسالت ما در ادامه فعالیت‌های تربیتی خانواده‌ها و در همراهی با ایشان، تعالی بخشیدن به زندگی امانت‌های الهی در راستای قرب الی الله است. در مهدا تعلیم و تربیت، تعالی و تدبیر، نظم و آرامش در هم تنیده شده است. خداوند باری‌تعالی در آیه‌ی شریفه، «الله الذی جعل الارض مهدا و جعل لکم فیها سبلا لعلکم تهتدون» (۱۰/۴۳) زمین را محل آرامش آدمیان قرار داده، ما نیز می‌خواهیم در پرتو عنایت حضرت حق و توجهات حضرت ولی‌عصر(عج) مدرسه‌ی مهدا، محل زندگی علمی دانش‌آموزان، محلی پویا و آرام باشد.

ارزش ها

«خلوص نیت»، «شوق خدمت» و «صمیمیت» ارزش‌های بنیادینی است که مهدا تلاش و حرکت گذشته‌ و آتی خود را بر مبنای آن‌ها قرار داده است.

  • خلوص نیت:
    ما باور داریم که در حقیقت مربی بشر، خداوند است. پروردگاری که فرصت تربیت را در اختیار کسانی می‌گذارد که اراده بر تربیت شدنشان دارد. پس شایسته است که در این راه به جز او از هیچکس چشم یاری نداشته و جز به رضای او نیندیشیم.
  • شوق خدمت:
    برآوردن نیازهای فرزندان‌مان در عرصه‌ی تعلیم و تربیت به گونه‌ای که بستری برای بروز استعدادها و تعالی ‌آن‌ها فراهم آید. شوق خدمت برای ما یعنی عبادت، یعنی زندگی، یعنی عشق. هر دانش‌آموزی که یک گام به نور نزدیک شود، بر سرور و سربلندی ما می‌افزاید.
  • صمیمیت:
    امتیاز «مهدا» رابطه‌ی مثبت و پایدار آموزگاران با دانش‌آموزان و خانواده‌ها است. ما این امتیاز را پاس داشته و بر این باوریم که مهربانی و آرامش در گرو صمیمیت است.

همراهیِ با امانات الهی از پیش از مدرسه تا فارغ‌التحصیلی و از فارغ‌التحصیلی تا تحصیلات عالی، ازدواج و اشتغال.
در آن روز که انشاءا… (با عنایت خداوند) دور و دیر نیست این مجموعه با مشاوره‌ی مادران و پدران جوان، آغاز به کار می‌کند و مبانی صحیح تربیت دینی را از طریق استادان متدین و متخصص آموزش می‌دهد؛ آن‌گاه پیش از دبستان به صورت تدریجی فعالیت‌های مستقیم آموزشی خود را آغاز می‌کند و تا انتهای دوره‌ی دبستان کار خود را ادامه داده و سپس این امانات الهی را در دوره‌های بعدی هدایت کرده و برای ورود به «دانشگاه مهدا» آماده می‌کند و سپس با مشاوره‌های خود در زمینه‌هایی مانند ازدواج (همسریابی)، خانواده (همسرداری)، اشتغال و تربیت دینی فعالیت خود را در مرکز مشاوره‌ی خود ادامه می‌دهد و بار دیگر با تولد فرزندانِ حاصل ازدواج‌های آسمانی، دور جدیدی از فعالیت خود را شروع می‌کند. بدین ترتیب خانواده‌ی مهدا شکل خواهد گرفت.

چه کسانی مهدا را برای عزیزان و فرزندان خود انتخاب می‌کنند؟
مهدا انتخاب والدین خردمندی است که به مقتضیات زمان آگاهند و در عین حال بر پایه‌های اعتقادی‌شان چنان استوارند که به رنگ جامعه در نمی‌آیند، بلکه جامعه را همرنگ صبغه‌ی الهی خویش می‌سازند. اولیایی که به باطن دین محمدی(ص) که برگرفته از اخلاق نبوی و عُلُوِّ علوی است اهمیت می‌دهند و نمی‌خواهند فرزندان‌شان با گرایش به تعصبات غیرمنطقی در ساحت‌های مختلف اعم از فرهنگ، سیاست و …. تربیت شوند.
مهدا انتخاب کسانی است که می‌خواهند فرزندان‌شان علم و دانش را در محیطی صمیمی و آرام بیاموزند و از نگاه مطلق به آموزش و انباشته شدن محفوظات در ذهن فرزندان‌شان می‌پرهیزند.

و من ا… التوفیق

اسکرول به بالا